סגירת מרפסת, ובמיוחד באמצעות פנלים מבודדים, לא רק ממקסמת את מרחב המחיה אלא גם משפרת את הנוחות והיעילות האנרגטית של הבית. במה כרוך התהליך של סגירת מרפסת ומדוע שימוש בלוחות מבודדים הוא פתרון יעיל במיוחד?

בישראל, שבה האקלים נע בין חם ולח לקר ויבש, ולעתים גם קר ולח (הכל מהכל יש לנו בארץ), בהתאם לאזור ולעונה, סגירת מרפסת הפכה לצעד שהפופולריות שלו לא מפסיקה לעלות. סגירת מרפסת, במיוחד עם פנלים מבודדים, לא רק ממקסמת את מרחב המחיה אלא גם משפרת את הנוחות והיעילות האנרגטית של הבית. במה כרוך התהליך של סגירת מרפסת ומהם היתרונות שבצעד הזה, ומדוע שימוש בלוחות מבודדים הוא פתרון יעיל במיוחד?

המגמה ההולכת וגוברת של סגירת מרפסות בישראל

מרפסות סגורות מסתמנות כפתרון פרקטי, המשמש להרחבת מרחב המגורים בבתים בישראל, שלא פעם לוקים בחסר, תרתי משמע. המגמה הזו מונעת מהרצון ליהנות מהנוף החיצוני, תוך הגנה מפני פגעי מזג האוויר. סגירת המרפסת, למעשה, מספקת  אזור רב תכליתי שיכול לשמש כחדר שמש, משרד קטן, או אפילו מקום נעים לנוח בו עם כוס קפה, ספר, עיתון או בן משפחה נוסף, לשיחה רגועה.

הכרת תהליך סגירת מרפסת: דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים בפרויקט

היתרים ותקנות

לפני שמתחילים בפרויקט סגירת המרפסת הביתית, חשוב להבין את חוקי הבנייה המקומיים ולהשיג את ההיתרים הדרושים. בישראל התקנות לגבי סגירת מרפסות עשויות להשתנות בהתאם לכל רשות ועירייה, ולכן חשוב לפנות לייעוץ מול הרשויות המקומיות, לפני שיוצאים לדרך.

שיקולי עיצוב: להחליט לאיזו מטרה החדר ישמש?

כאשר מתכננים לסגור מרפסת, יש לקחת בחשבון גורמים כמו הכיוון אליו פונה המרפסת, תנאי מזג האוויר שבדרך כלל שוררים באזור, והכי חשוב – המטרה לשמה אתם בעצם מקימים את החלל הזה. הרי שהעיצוב והתכנון של חלל המשמש כחדר עבודה, יהיה שונה מחדר בו אתם אמורים לנוח או לארח בני משפחה וחברים. כך או כך, הנתון הזה ישפיע על בחירת החומרים והעיצוב.

מדוע מומלץ לבחור בטכניקה של סגירת מרפסת עם פנל מבודד?  

סגירת מרפסת עם פנל מבודד הפכה לבחירה מועדפת בקרב רבים, וזאת מכמה סיבות:

יעילות אנרגטית

פנלים מבודדים מסייעים בשמירה על טמפרטורה עקבית בתוך החלל, ומפחיתים את הצורך בחימום יתר בחורף ובקירור בקיץ.

הפחתת רעש

הלוחות האלו מספקים בידוד קול מעולה, ויוצרים סביבה שקטה ושלווה, המועילה במיוחד באזורים עירוניים. ההיבט הזה חיוני, במיוחד אם אתם מתכננים להפוך את המרפסת לחלל עבודה ביתי, אך גם בחלל מנוחה השקט והשלווה רצויים מאוד. 

עמידות

פנלים מבודדים ידועים בעמידותם בתנאי מזג אוויר קשים, גורם חיוני בהתחשב באקלים בישראל.

אסתטיקה

לוחות מבודדים מודרניים מגיעים בעיצובים וגימורים שונים, המאפשרים לבעלי בתים לשפר את המראה של הנכס שלהם, ובכך להעלות את הערך שלו, ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור שוכרים או קונים פוטנציאליים.

היתרונות של סגירת מרפסת בישראל

עוד חדר בבית: הרחבת מרחב המגורים 

סגירת מרפסת מוסיפה למעשה חדר נוסף לביתכם, ומספקת מרחב נוסף לפעילויות שונות.

עלייה בערך הנכס

מרפסת סגורה ומעוצבת היטב, יכולה להעלות את הערך הכולל של הנכס שלכם, מה שהופך את המהלך הזה להשקעה מצוינת לטווח ארוך.

נוחות משופרת

מרפסות סגורות עם פנלים מבודדים מספקות חלל נוח, שניתן ליהנות ממנו כל השנה, ללא קשר לתנאי מזג האוויר.

חלל רב תכליתי, שיכול לשרת מספר מטרות

החלל הסגור יכול לשרת מספר מטרות – החל מפינת קריאה שלווה ועד לאזור בילוי או שטח ירוק ונושם לעציצים.

עומדים לסגור מרפסת באמצעות פנלים מבודדים? כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון

1.אל תתפשרו על איכות החומר: בחרו פנלים מבודדים באיכות גבוהה, המספקים את הבידוד התרמי והאקוסטי הטוב ביותר.

2.אל תוותרו על התקנה מקצועית: יש לוודא שההתקנה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים, כדי להבטיח את אורך החיים, האיכות והיעילות של אמצעי סגירת המרפסת.  

3.תחזוקה: למרות שפנלים מבודדים דורשים תחזוקה מינימלית, יש צורך בבדיקות שוטפות של בלאי, וכן ניקיון שוטף, כדי לשמור על מצבם ותפקודם.

4.בחירת חומרים וצבעים המשלימים את העיצוב הקיים: עיצוב המרפסת הסגורה צריך להשלים את הארכיטקטורה הכללית של הבית באופן הרמוני.

תהליך סגירת מרפסת עם פנלים מבודדים: טיפים חשובים

התייעצות עם מומחים

התחילו בהתייעצות עם אדריכלים או קבלנים, המתמחים בסגירת מרפסות. אלו יכולים לספק תובנות חשובות לגבי החומרים והעיצובים הטובים ביותר.

התאמה אישית

כל מרפסת היא ייחודית. התאימו באופן קפדני את העיצוב והחומרים, בהתאם לנתונים הספציפיים של החלל וההעדפות האישיות שלכם.

התקנה

תהליך ההתקנה כולל מסגור המרפסת, התקנת הפנלים המבודדים ו״פינישים״ של  הפנים והחוץ, בהתאם לעיצוב הנבחר.

הטאצ׳ הסופי

תוספת של טאצ' כמו תריסים או צלונים לפרטיות ושליטה בעוצמת השמש החודרת אל החלל, יחד עם ריהוט מתאים, יהפכו את החלל לנוח, נעים ומזמין.

משך הפרויקט

חשוב להבין שלוח הזמנים עשוי להשתנות בהתאם לגודל המרפסת ולמורכבות הפרויקט, אך בדרך כלל העניין אורך מספר שבועות, מתחילתו ועד סופו.

לסיכום, סגירת מרפסת, במיוחד באמצעות פנל מבודד, היא דרך חכמה להעצים את מרחב המגורים שלכם תוך הוספת ערך לבית. השיטה הזו מהווה את השילוב המושלם בין פונקציונליות, נוחות ואסתטיקה. באמצעות התכנון הנכון, החומרים המתאימים וההכוונה המקצועית, תוכלו להפוך את המרפסת שלכם לחלל יפה ופונקציונלי, העונה על הצרכים הספציפיים ומתאים באופן אישי לסגנון החיים שלכם. בין אם המטרה היא ליהנות מהנוף היפה שבחוץ, ליצור מפלט אישי ואינטימי, או פשוט להרחיב את אזור המגורים שלכם, מרפסת סגורה עם פנלים מבודדים היא השקעה שלא תתחרטו עליה.