מעקות לא רק מספקים בטיחות אלא גם משמשים כאלמנטים עיצוביים מרכזיים, שיכולים לשפר משמעותית את המראה והאווירה שתשרור בחלל. לאחרונה, שולטים שני טרנדים מרכזיים בסצנת עיצוב הפנים: מעקה זכוכית למדרגות פנים ומעקות ברזל. מהם היתרונות בשני הפורמטים הללו ומה חשוב לדעת לפני שמתקינים מעקה בבית?

המגמות בתחום עיצוב הפנים מתפתחות ללא הרף, ומשקפות שינויים בטכנולוגיה, בחומרים, באופנה ככלל ובהעדפות אסתטיות משתנות. בין האלמנטים השונים התורמים לאסתטיקה הכללית של הבית, למעקות למדרגות יש תפקיד מכריע. המעקות לא רק מספקים בטיחות אלא גם משמשים כאלמנטים עיצוביים מרכזיים, שיכולים לשפר משמעותית את המראה והאווירה שתשרור בחלל. לאחרונה, שולטים שני טרנדים בסצנת עיצוב הפנים: שילוב של מעקה זכוכית למדרגות פנים ומעקה ברזל בתוך הבית. מה הוביל לטרנדים הללו, כיצד הם משלבים בין פונקציונליות לסטייל, ומה חשוב לדעת לפני שמתקינים מעקה בתוך הבית?

הפופולריות הגוברת של מעקות זכוכית למדרגות פנים

מעקות זכוכית הפכו לפופולריים יותר ויותר בתחום עיצוב הפנים ובמיוחד כאשר מדובר בסגנון המודרני, זאת בשל המראה המלוטש והנקי שלהם והאופן שבו הם בעצם גורמים לחלל להיראות מרווח וגדול יותר. מעקות מסוג זה מבוקשים במיוחד עבור מדרגות פנים בחללי מגורים ומסחר. אלו הן הסיבות לכך:

אסתטיקה וסטייל

מעקות זכוכית מתאפיינים במראה מינימליסטי ומתוחכם, המשלים סגנונות פנים שונים, החל מהאולטרה מודרני ועד האקלקטי. השקיפות של הזכוכית מאפשרת שילוב הרמוני של המעקה בתוך החלל, ללא הפרעה, מה שגורם לחללים להיראות גדולים יותר ופתוחים יותר.

רבגוניות בעיצובים

ניתן להתאים מעקות זכוכית כך שיתאימו לכל סגנון עיצוב של מדרגות. הם מגיעים בסגנונות שונים, וניתן גם להשיג כאלו מינימליסטים במיוחד, ללא מסגרת, מה שהופך אותם לנייטרלים, ולכאלה המתאימים להעדפות אסתטיות שונות.

עמידות ובטיחות

בניגוד לסברה הרווחת, מעקות זכוכית הם עמידים להפליא. לרוב הם עשויים מזכוכית מחוסמת, והם מתוכננים לעמידות גבוהה בפני גורמים שונים, מה שהופך אותם לאופציה בטיחותית במיוחד עבור בתי מגורים וחללים מסחריים כאחד.

תחזוקה קלה

מעקות זכוכית קלים יחסית לניקוי ותחזוקה. בניגוד לחומרים המסורתיים שעשויים לדרוש צביעה או טיפולי תחזוקה שגרתיים, ניתן לשמור על זכוכית במצב חדש ממש, באמצעות פתרונות ניקוי פשוטים.

שילוב מעקות זכוכית בעיצוב פנים

רגע לפני שמתקינים מעקה זכוכית למדרגות פנים, כדאי לקחת בחשבון את הטיפים הבאים:

השלמה באמצעות תאורה

 שפר את מעקה הזכוכית על ידי שילוב תאורה אסטרטגית. נורות LED, למשל, יכולות לשמש כדי להדגיש את המעקה וליצור אפקט דרמטי.

שילוב עם חומרים אחרים

מעקות זכוכית משתלבים יפה עם חומרים שונים כמו עץ או מתכת, ומציעים מראה מאוזן. שקול מעקה עץ או חיבורי מתכת לתוספת סגנון.

התאמה אישית לחלל 

עבוד עם מעצב כדי להתאים אישית את עיצוב המעקה כך שיתאים למידות ולסגנון הספציפיים של החלל הפנימי שלך.

מעקות ברזל לבית: כשאלגנטיות על-זמנית פוגשת את הסגנון העכשווי

במשך מאות שנים, מעקות ברזל לבית היו מרכיב יסוד בעיצוב פנים, כאשר הם תמיד נודעו בעמידותם ובאסתטיקה הקלאסית שלהם. כעת, בעיצוב פנים בסגנון מודרני, הם חווים תחייה מחודשת, כאשר הם ממזגים בין אלגנטיות מסורתית עם סגנון עכשווי. הנה הסיבות לכך שמעקות ברזל נותרו בחירה פופולרית, עד עצם היום הזה:

1.חוזק ועמידות:
הברזל ידוע בחוזקו ובאורך החיים שלו. מעקות ברזל עמידים בפני בלאי, מה שהופך אותם לבחירה פרקטית ויעילה, לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

2.עיצובים הניתנים להתאמה אישית*:
הגמישות של הברזל מאפשרת עיצובים מורכבים ומותאמים אישית. החל מעיצוב נקי, בקווים פשוטים וישרים ועד לדוגמאות משוכללות, ניתן להחיל אדפטציות על מעקות ברזל, כך שיתאימו לכל ויז׳ן עיצובי.

3.השפעה חזותית:
מעקות ברזל מוסיפים טאצ׳ של פאר ושיק מתוחכם בחלל. הם יכולים לשמש כמוקד של ממש בחדר, ולהוות תוספת חיונית של אלגנטיות ואופי.

4.וורסטיליות בעיצוב: מעקות ברזל יכולים להתאים לקונספטים ולסגנונות שונים של חללים, החל מהכפרי והמסורתי ועד התעשייתי והמודרני. ניתן לשנות ולהתאים מעקות ברזל כך שישלימו כל סגנון עיצוב.

טיפים לשילוב מעקות ברזל בחללי הבית

כדי לשלב ביעילות מעקות ברזל בעיצוב הבית שלך, שקול את הדברים הבאים:

גימורים וצבעים המשלימים את העיצוב הנתון

עבור מעקה הברזל, מומלץ לבחור בצבעים ובגימורים הלקוחים גם הם מפלטת הצבעים בנבחרה לעיצוב החלל, כך שהם משלבים באופן הרמוני ומשלימים את עיצוב החלל. ניתן לבחור בגימור בשחור קלאסי, בלבן, או אפילו בצבעים נועזים, ליצירת מראה עכשווי יותר.

שלבו בין חומרים ליצירת מראה מתוחכם

ניתן לשלב במעקות הברזל גם חומרים אחרים כמו עץ או זכוכית, ליצירת לוק דינמי, מתוחכם, מקורי ומעניין יותר.

איזון באמצעות אלמנטים אחרים ״רגועים״ יותר בעיצוב

אם למעקה הברזל יש עיצוב מורכב, מומלץ לאזן אותו באמצעות אלמנטים עיצוביים פשוטים, בסיסיים וניטרליים יותר, כדי להימנע מיצירת עומס ויזואלי על החלל.

כל מה שרציתם לדעת על התקנת מעקות ברזל או זכוכית בבית

1.האם מעקות זכוכית בטוחים מספיק עבור בתים בהם מתגוררים ילדים?
כן, כאשר המעקה עשוי מזכוכית מחוסמת או למינציה, הוא בטוח ויציב, ובהחלט יכול להתאים לבתים בהם מתגוררים ילדים.

2.כמה עולים מעקות ברזל לעומת מעקות זכוכית?

 העלות עשויה להשתנות בהתאם למורכבות העיצוב ואיכות החומר. בדרך כלל, מעקות ברזל מותאמים אישית עשויים להיות יקרים יותר בשל העבודה הכרוכה בעיצובים מורכבים.

3.האם ניתן להתאים את מעקות הזכוכית או הברזל לגרם המדרגות הקיים אצלנו בבית?

בהחלט כן. ניתן לעצב מעקות זכוכית וגם מעקות ברזל, כך שיתאימו למדרגות קיימות, אם כי הדבר עשוי לדרוש הערכה, תכנון והתקנה מקצועית.