העידן המודרני הביא עמו התפתחות של שלל פתרונות עיצוב יצירתיים, אשר בהחלט מאפשרים להעלות את רמת הבטיחות בבית עוד שלב, תוך שמירה על האסתטיקה הכללית של החללים השונים, ולעתים אפילו שדרוג של העיצוב

בבתים שבהם מתגוררים קשישים או ילדים, הבטיחות הופכת לעניין שהוא ראשון במעלה. עם זאת, שילוב אמצעי בטיחות, במיוחד באזורים כמו גרמי מדרגות, מרפסות וחדרי אמבטיה, אינו חייב להיות כרוך בפשרה על המראה, הסטייל והאסתטיקה הכללית של החלל. העידן המודרני הביא עמו התפתחות של שלל פתרונות עיצוב יצירתיים, אשר בהחלט מאפשרים להעלות את בטיחות הבית עוד שלב, תוך שמירה, או במקרים מסוימים אפילו שדרוג, של הסטייל והיופי של חללי הבית השונים. מעקות ברזל למדרגות, סורגי בטיחות מעוצבים ופתרונות חדשניים אחרים, מספקים הגנה נאותה לצד אלגנטיות מקסימלית, ומוכיחים כי פרקטיות ויופי, אכן יכולים ללכת יד ביד.

מעקות ברזל מעוצבים: השילוב המושלם בין חוזק, עמידות, בטיחות ואלגנטיות

מעקות ברזל בולטים כדוגמה מצוינת לשילוב של אמצעי בטיחות עם סטייל ואלגנטיות. המעקות המתכתיים מספקים תמיכה ועמידות לאוך שנים, והם חיוניים במיוחד למניעת נפילות ותאונות, במיוחד בגרמי מדרגות המתנשאים לגובה. טכניקות הייצור המודרניות מאפשרות מגוון רחב של עיצובים, החל מהקלאסי ועד המודרני, מה שמקל על שילובם בכל סגנון עיצוב פנים. בין אם מדובר בדוגמאות מורכבות, כמו פיתוחים מסולסלים בסגנון וינטג׳, המפיח קסם נוסטלגי, או בקווים אלגנטיים ומינימליסטיים המשלימים את האסתטיקה המודרנית, ניתן לבצע אדפטציה ולהתאים מעקות ברזל מעוצבים כך שיתאימו לסגנון הייחודי של הבית שלכם.

מעבר למעקות: בטיחות בסטייל, בכל פינה בבית

הקונספט העכשווי של אמצעי בטיחות מעוצבים, מתפרש מעבר למעקות ברזל מסוגננים. כיום, פתרונות רבים מספקים את הצורך בבטיחות, זאת מבלי לוותר על הסטייל. לדוגמה, ניתן למצוא סורגי בטיחות מעוצבים לחדרי אמבטיה ומקלחות, בגימורים ובסגנונות התואמים את הברזים והאביזרים הנוספים שבחדר, המספקים תמיכה לקשישים או לקויי ניידות מבלי להתבלט יתר המידה ולפגוע באסתטיקה של החלל. באופן דומה, מגיני קצה לרהיטים יכולים להשתלב בצורה חלקה עם העיצוב, ולספק הגנה לילדים מבלי לגרוע מהיופי של הבית.

טיפים כלליים לשיפור הבטיחות בבית

פתרונות מונעי החלקה: שימו לב לאזורים המועדים לפורענות

חשוב לזהות את האזורים הבעייתיים בבית, אלו המזמנים סכנת החלקה. הניחו משטחים מונעי החלקה בחדרי אמבטיה, במטבחים ובאזורים אחרים המועדים לרטיבות, כדי למנוע החלקות ונפילות. גם בתחום הזה, תוכלו למצוא אמצעים מודרניים אסתטיים ונאים, המגיעים בעיצובים וחומרים שונים, שבמקום לפגוע באסתטיקה, יכולים להשלים את העיצוב שבחרתם עבור הבית שלכם.

תאורה מספקת: מסייעת במניעת תאונות

ודאו שחללי הבית, ובמיוחד באזורים כמו גרמי מדרגות ומסדרונות, מוארים היטב. תוכלו לשקול את האופציה של אורות עם חיישני תנועה, המספקים גם נוחות ובטיחות, וגם יעילים מבחינת צריכת חשמל (שכן, הם נדלקים רק בעת הצורך וביתר הזמן נותרים כבויים). גם אמצעי תאורה מסוג זה, זמינים בעיצובים שונים, שניתן להתאים לעיצוב הבית.

מסדרונות ומעברים פנויים וחפים מפריטים וממכשולים

גם בתוך הבית וגם מחוצה לו, חשוב להשאיר את המעברים והמסדרונות מפונים ונקיים ממכשולים. באופן זה, לא רק שתמזערו את הסיכון למעוד, אלא גם תתרמו למראה נקי ומאורגן יותר ברחבי הבית.

עגנו את השטיחים לרצפה באמצעות מונעי החלקה: הפחתה משמעותית בסיכון לנפילות 

השתמשו ברפידות מונעות החלקה מתחת לשטיחים, על מנת למנוע מהם לזוז. האמצעי הפשוט, הנגיש והזול הזה, יכול להפחית משמעותית את הסיכון לנפילות.

שימו לב לאופן הצבת הרהיטים: במיוחד באזורים פעילים של הבית

הציבו את הרהיטים בצורה התומכת בניידות ובבטיחות, במיוחד באזורים פעילים, בהם התנועה ערנית, לרבות חלל הסלון. בחרו בפריטי ריהוט עם פינות מעוגלות או השתמשו במגני פינות, בחללים שבהם ילדים משחקים. כמו כן, מומלץ לעגן שידות וארונות אל הקיר.

אמצעי בטיחות באש

גלאי עשן:  התקינו גלאי עשן בכל אזור בבית, לרבות חדרי השינה וחלל המטבח. בערכו בדיקות תקינות שגרתיות, והחליפו סוללות מדי שנה, כדי להבטיח שהם תמיד עובדים היטב.

מטפים: שמרו מטף כיבוי בהישג יש במטבח ובאזורים מרכזיים אחרים בבית. ודאו שכל בני המשפחה הבוגרים יודעים כיצד להשתמש בו במקרה חירום.

בטיחות בחשמל

כיסויי שקעים: השתמשו בכיסויי בטיחות בכל שקעי החשמל שאינם בשימוש. הדבר חשוב במיוחד למניעת התחשמלות, בבתים בהם מתגוררים ילדים קטנים.

ארגון כבלים: הקפידו על סידור וארגון של כבלי החשמל, ובמיוחד הרחיקו אותם מהמעברים, על מנת למנוע מעידות. בנוסף, בדקו את הכבלים באופן קבוע לאיתור התקלפות או נזק, כדי למנוע התלקחות.

אחסון בטוח

נעילת חומרים מסוכנים: אחסנו חומרי ניקוי, תרופות וכל חומר רעיל אחר בארונות נעולים או הרחק מהישג ידם של ילדים. באופן זה תמנעו הרעלות ותבטיחו שהשימוש בחומרים ייעשה רק על ידי מי שאמור להשתמש בהם.

בטיחות בחללי החוץ

גדר מסביב לבריכה:
אם יש לכם בריכה, ודאו שהיא מוקפת בגדר עם שער סגירה עצמית הננעל באופן אוטומטי, על מנת למנוע גישה של ילדים ללא השגחה.

פינוי פסולת מהשבילים:
סרקו ופנו באופן קבוע את שבילי ההליכה ושבילי הגישה מפסולת, עלים יבשים ועוד, על מנת למנוע נפילות.

על ידי יישום הטיפים הללו להגברת הבטיחות בסביבת הבית, תוכלו להפחית באופן משמעותי את הסיכונים לתאונות ולפציעות, וליצור סביבה בטוחה יותר עבור כל בני המשפחה. זכרו, בטיחות הבית היא תהליך מתמשך הדורש הערכה שוטפת ועדכונים תדירים, ככל שהצרכים של משק הבית משתנים.

כאמור, הפיכת הבית לבטוח יותר, עבור קשישים או ילדים, אינה דורשת הקרבה משמעותית או פשרה על האסתטיקה והסטייל. עם הבחירות הנכונות, כגון מעקות ברזל בעיצוב אלגנטי ואמצעי בטיחות אחרים המשתלבים עם האסתטיקה של הבית תוכלו אפילו לשדרג את עיצוב החללים.