עולם האדריכלות והעיצוב נמצא במצב של התפתחות בלתי פוסקת, כאשר הוא תמיד מחפש דרכים למקסם את המראה והפונקציונליות של אלמנטים אדריכליים שונים. תחום אחד שבו זה בולט במיוחד הוא בעיצוב מרפסות. בעוד שמעקות זכוכית היו התקדמות פורצת דרך בהקשר זה, התקנת הגבהה למעקות זכוכית לקחה את היתרונות האלו לגבהים חדשים, תרתי משמע.

על אילו יתרונות אנחנו מדברים? הכירו את כל המאפיינים שהופכים את הבחירה בהגבהת מרפסת לבחירה חכמה.

1.שיפור אמצעי הבטיחות

מעבר לדרישות המינימליות

חוקי בנייה מכתיבים לעתים קרובות את הגובה המינימלי עבור מעקות למרפסת, אך אלו הן רק נקודות ההתחלה. הגבהת מעקות הזכוכית שלכם חורגת מהמינימום הדרוש כדי להציע תכונות בטיחות משופרות שיכולות להיות חיוניות במיוחד בבניינים רבי קומות.

בטיחות מוגברת של ילדים וחיות מחמד

לילדים וחיות מחמד לרוב אין את אותה מודעות לגבהים וסיכונים כמו למבוגרים. הגבהת מעקה זכוכית הופכת את המרפסת שלכם למרחב בטוח הרבה יותר עבור בני משפחה צעירים וחברים פרוותיים, ומציעה תוספת של שקט נפשי.

נוחות פסיכולוגית

תחושת הביטחון היא לא רק פיזית אלא גם פסיכולוגית. מעקות גבוהים יותר יכולים לספק תחושת ביטחון רבה יותר, מה שהופך את זמן השהייה במרפסת למרגיע, נינוח ומהנה יותר.

2.חיזוק הפרטיות

יותר גובה – יותר פרטיות

מעקה גבוה יותר מגביל באופן טבעי את הזוויות שמהן יכולים אנשים מבחוץ לצפות במרפסת שלך, ובכך מגדיל את הפרטיות שלכם. זה מועיל במיוחד במסגרות עירוניות המאוכלסות בצפיפות.

מיסוך קול

מבנה זכוכית גבוה יותר משמש כמחסום קול יעיל יותר אשר עוזר לבודד את המרחב החיצוני שלכם מרעשי רחוב או שכנים רועשים, ובכך ליצור סביבה שלווה יותר.

3.שדרוג האטרקטיביות האסתטית

תחושת יוקרה

מעקות זכוכית מוגבהים יכולים להפוך את הרגיל ליוצא דופן, ולהוסיף אלמנט של יוקרה ומודרניות לחלל החיצוני שלכם שמעקות בגובה סטנדרטי פשוט לא יכולים להשיג.

סינרגיה עיצובית

כשאתם מתקינים הגבהה למעקות הזכוכית שלכם, אתם פותחים דלת לאפשרויות עיצוב חדשות. הגובה הנוסף יכול להיות הרמוני יותר עם צמחים גבוהים יותר, אלמנטים אומנותיים או רהיטים, מה שמוביל לחלל מוגדר ונעים יותר מבחינה ויזואלית.

4.עמידות במזג האוויר ויתרונות האקלים

הגנה מפני מזג האוויר

מעקות זכוכית גבוהים יותר יכולים לספק הגנה טובה יותר מפני תנאי אקלים משתנים, לשמש כחוצץ יעיל כשהרוח חזקה ואף להציע מידה מסוימת של מיגון מפני גשם או ברד.

יצירת סביבה מקורה ומוגנת

על ידי סגירת שטח המרפסת שלכם בצורה מקיפה יותר, מעקות מוגבהים וסגירת המרפסת יכולים ליצור סביבה עם מיקרו אקלים, לעזור לשמור על החום בחורף ולהציע אזור מוצל יותר בקיץ.

5.שמירה על הנוף

שימור קווי ראייה

בניגוד למחשבה של אנשים רבים, הגבהת מעקות הזכוכית שלכם לא חייבת "להקריב" את החשיפה לנוף שלכם. למעשה, כשהם מתוכננים מתוך מחשבה, מעקות מוגבהים יכולים לשפר את קווי הראייה, במיוחד כאשר אתם יושבים במרפסת.

נקודות מבט פנורמיות

מעקות גבוהים יותר פירושם שתוכלו ליהנות מנופים מרהיבים בסביבה בטוחה יותר. האיזון הזה בין בטיחות ואסתטיקה הוא אחד היתרונות המרכזיים של הגבהת מעקות הזכוכית שלכם.

6.יתרון פיננסי

העלאת ערך הנכס

שינויים קלים יכולים להוביל לעיתים לתשואות משמעותיות. הגבהת מעקות היא דוגמה טובה לכך. מעקות זכוכית מוגבהים נתפסים יותר ויותר כאלמנט יוקרתי ונחשק שיכול להשפיע באופן חיובי על ערך הבית שלכם ועל האטרקטיביות שלו בשוק.

פוטנציאל לחיסכון טוב יותר באנרגיה

מעקות זכוכית גבוהים יותר יכולים לתרום לחלל מרפסת מוגן יותר, מה שעלול להוביל לחיסכון מצטבר בצריכת האנרגיה באמצעות צרכי חימום או קירור מופחתים.

כך תבחרו נכון מעקות זכוכית למרפסת

ההחלטה להגביה את מעקות הזכוכית היא צעד אחד, אך בחירת מעקה למרפסת שלכם צריכה להיות מושכלת כדי להניב לכם את התמורה והבטיחות הטובות ביותר. הנה כמה שיקולים מרכזיים שכדאי לקחת בחשבון:

סוג הזכוכית

סוגי הזכוכית הנפוצים ביותר המשמשים למעקות הם זכוכית מחוסמת ולמינציה. זכוכית מחוסמת חזקה פי ארבעה עד חמישה מזכוכית רגילה, ואם היא נשברת היא מתנפצת לחתיכות קטנות ולא מזיקות. זכוכית רבודה מורכבת משכבת פלסטיק בין שתי יריעות זכוכית, המספקת בטיחות נוספת שכן היא מחזיקה יחד את חלקי הזכוכית בעת התנפצות. הבחירה שלכם צריכה להיות תלויה בדרישות הבטיחות וההעדפות האסתטיות שלכם.

עיצוב מסגרת

יש לכם שלוש אפשרויות עיקריות לעיצוב מסגרת המעקה: ללא מסגרת, ממוסגר חלקית ומסגור מלא. מעקה ללא מסגרת מציע מראה מלוטש ומודרני עם נוף ללא הפרעה, אך עשוי לדרוש ניקוי קבוע יותר. עיצובים עם מסגרת חלקית או מלאה מציעים תמיכה מבנית נוספת ויכולים להיות בחירה אסתטית שתתאים לאלמנטים עיצוביים אחרים של הבית שלכם.

אפשרויות התאמה אישית

מעקות זכוכית מציעים מגוון אפשרויות להתאמה אישית, כולל זכוכית כהה או חלבית ואפילו זכוכית חרוטה בעיצובים מורכבים. רמת ההתאמה האישית תשפיע בהכרח על העלות אך תאפשר לכם להפוך את החלל לייחודי.

חוקי בנייה מקומיים

לפני קבלת החלטות כלשהן, הכירו את חוקי הבנייה המקומיים לגבי מעקות למרפסת. דרישות גובה, תקני נשיאה ותקנות אחרות עשויות להשפיע על הבחירות שלכם ויש להבהיר אותן בהתחלה כדי למנוע סיבוכים משפטיים בשלב מאוחר יותר.

על ידי מתן תשומת לב לגורמים אלו, תוכלו להבטיח שמעקות הזכוכית שלכם לא רק אסתטיים אלא גם מהווים תוספת בטוחה, עמידה ותקינה למרפסת שלכם. זכרו, המעקות שתבחרו יהיו השקעה לטווח ארוך בנכס שלכם, ולכן כדאי לחקור היטב את האפשרויות השונות ולבצע בחירה מושכלת.

לקבלת מידע נוסף על מעקות הזכוכית של חברת סורגדור והתאמה אישית לצרכים שלכם, צרו איתנו קשר.