קונסטרוקציות מתכת – ב"סורגדור" עושים עבודה של מקצוענים!

קונסטרוקציה מתכת פירושה בנייה ממתכת, אך בשפת הקבלנים ועובדי הבניין קונסטרוקציות מתכת מתארות עבודות להקמת מבני מתכת. בנייה באמצעות קונסטרוקציות מתכת נפוצה מאוד בעולם ובשנים האחרונות גם בישראל. חברת "סורגדור" היא מחלוצות הבנייה באמצעות קונסטרוקציות מתכת. הודות לניסיון רב השנים ולידע הרחב שצברה החברה בתחום, היא יודעת איך להקים קונסטרוקציות מתכת במקצועיות, בהקפדה על כל התקנים המחייבים ובשמירה על כללי הבטיחות.

קונסטרוקציות מתכת לשימושים שונים

קונסטרוקציות מתכת משמשות לבניית גשרים. הודות לחוזקן וליכולתן לשאת עומסים כבדים, הקונסטרוקציות משמשות לבניית השלד של הגשרים שעליו יוצקים את הבטון.

קונסטרוקציות מתכת משמשות לבניית גגות וכיסויים. הקונסטרוקציות מאפשרות לבנות גגות וכיסויים בדרך הקלה והנוחה ביותר.

קונסטרוקציות מתכת משמשות לבניית גורדי שחקים. יכולת העמידה של קונסטרוקציית הפלדה היא גבוהה מאוד ולא נוצרים בה סדקים כמו בבטון. היא מסוגלת לשאת עומסים כבדים ולכן, היא אידיאלית בעת בניית מבנים רבי קומות.

קונסטרוקציות מתכת מרכיבות את השלד של ברכות מקורות. כאשר מעוניינים לבנות ברכה מקורה ולשוות לה תנאים של ברכה הנמצאת תחת כיפת השמיים משתמשים בקונסטרוקציות מתכת בשילוב זכוכית שקופה.

קונסטרוקציות מתכת נפוצות מאוד בגני אירועים. בחורף הן משמשות להגנה בפני הרוחות והגשמים ובקיץ הם מאפשרות למקרר את החלל.

קונסטרוקציות מתכת משמשות לבניית במות, לתמיכה בשלטי חוצות ומיצגים, למעברים וגשרים להולכי רגל ולמתקנים זמניים המאפשרים עבודה בגבהים.

קונסטרוקציות מתכת ובנייני התאומים

בנייני התאומים, שהיו הבניינים הגבוהים ביותר בניו יורק נבנו באמצעות טכניקה של קונסטרוקציות מתכת. בנייני התאומים קרסו בשל פיגוע אכזרי. הם לא קרסו בשל הפגיעה או כי לא יכלו לשאת את העומסים הרבים, הם קרסו בשל כשל במערכות כיבוי האש. על אף הסוף הטרגי, הודות לשלד הבניין שנבנה מקונסטרוקציות מתכת, בנייני התאומים החזיקו מעמד זמן רב יחסית ואפשרו לאנשים רבים להימלט מהבניין ולהציל את חייהם.

קונסטרוקציות מתכת באולימפיאדת בייג'ינג

כל העולם עצר את נשמתו בטקס הפתיחה המרשים של אולימפיאדת בייג'ינג. האצטדיון האולימפי שנבנה באמצעות קונסטרוקציית מתכת נבנה בצורה מיוחדת המדמה קן ציפור עצום הבנוי מ"זרדים" עצומים של פלדה מלופפת. הארכיטקטורה המיוחדת והשימוש במתכת הקנו לאצטדיון מראה אלגנטי ומרשים.

קונסטרוקציות מתכת וסופת ההוריקן סנדי

באוקטובר 2012 הגיעה לניו יורק בסערה ההוריקן סנדי. עשרות בתים הבנויים מעץ קרסו, גגות התעופפו ונגרם נזק רב.

אריקה וג'ף הם זוג פנסיונרים הגר בבניין רב קומות בצפון מנהטן. בליל הסופה ישבו אריקה וג'ף לאכול ארוחת ערב כאשר הבחינו בדמותם המשתקפת בחלון הגדול נעה קדימה ואחורה. מיד הבנו שהבניין זז קדימה ואחורה בשל הרוחות העזות. למזלנו, אומרת אריקה, הבניין נבנה באמצעות קונסטרוקציות מתכת אשר העניקו לבניין גמישות ועמידות. לבניין שלנו לא נגרם כל נזק.

קונסטרוקציית מתכת – חמישה דברים שחשוב לדעת

√ הודות לגמישות של הקונסטרוקציות, בנייה באמצעות קונסטרוקציות מתכת מצילה חיים בזמן רעידת אדמה. בעת יעדת אדמה, חומר הבטון סופג זעזועים ונסדק, ואילו מבני מתכת עומדים בהצלחה גם בעת רעידות אדמה.

√  עבודה עם קונסטרוקציות מתכת מאופיינת בעבודה בגובה רב. העבודה כרוכה בסיכונים רבים כמו נפילה מגובה, פגיעה מכלי עבודה, הפלת חפצים כבדים ועוד. כאשר בונים קונסטרוקציות ממתכת חשוב להקפיד כל כללי הבטיחות. רק אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון בתחום רשאים לבנות קונסטרוקציות ממתכת.

√ קונסטרוקציות ממתכת זו עבודה של מקצוענים, טעות קטנה עלולה לגרום לאסון. יש להקפיד על חיבור נכון של חלקי המתכת, להשתמש בחומרים איכותיים ועוד.

√ צוות חברת "סורגדור" צבר שעות רבות של עבודה וניסיון בתחום. הוא ידע לבנות קונסטרוקציות מתכת בטיחותיות שיחזיקו מעמד למשך שנים רבות.

√ צרו קשר, שיחת ייעוץ חינם.