אחד האלמנטים היפים ביותר בכל בית הוא החלונות. כמובן שלא בכל בית באמת רואים את זה באופן מוחשי, משום שבניינים לדוגמא, הם קוביות גדולות מאוד עם חורים קטנים – אלה החלונות. כאשר אנו חושבים על עיצוב הבית לצד שמירה והעצמת תחושת הביטחון והבטיחות, בהחלט ניתן לבדוק את פתרון הסורגים. סורגים כיום מהווים פתרון מאוד טוב ואפקטיבי לצרכים השונים. בעבר נהוג היה להתקין סורגים מאוד פשוטים מבחינת העיצוב ואילו כיום מדובר במגוון מאוד גדול של אפשרויות להתקנה של סורגי חלונות.

סוגי הסורגים באים לידי ביטוי בגודל, בתנועה ובעיצוב. מאחר ויש חלונות בגדלים שונים, יש להתאים את הסורג עצמו לכל חלון. התאמת הסורגים צריכה להתבטא במספר קריטריונים:

  • הגודל של החלון למעשה צריך להיות הבסיס להתאמת הסורג. חלון של חדר שירותים אינו תואם לחלון בסלון או בחדר הילדים ולכן צריך לדעת מהן המידות המדויקות של כל מסגרת.
  • העיצוב הוא למעשה המראה הבסיסי, המסגרת של הסורגים על החלון. למי שבודקים את הנושא לעומק ומתייעצים עם אנשי המקצוע יכולים למצוא עיצובים מסוגים שונים. פרזול זו אמנות בפני עצמה והיכולת להביא ברזל לכדי צורות שונות ומגוונות זו באמת יצירה שהתוצר הסופי שלה מרשים לגמרי.
  • תנועה היא אחד האלמנטים החשובים לבחירה כאשר מדברים על סורגים. היום כל לקוח יכול לבחור בין סורגים שניתן להזיז אותם כמו על מסילה, לעומת סורגים שיש את האפשרות לעגן אותם באופן קבוע לקיר. כמובן שלכל אחד מן הסוגים יש את היתרונות שלו על פני האחרים ולכל לקוח יש את האפשרות לבחור את המתאים ביותר על פי הצרכים, הרצונות ועוד.

אחד הדגשים החשובים ביותר בהתקנת סורגים הוא נושא הבטיחות. חלונות הבית הם פתחים שיש להגן עליהם באופן תמידי ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על בית שיש בו ילדים ואפילו זאטוטים קטנים. לא אחת אנו שומעים סיפורים על ילדים שהצליחו לטפס על החלון של חדר הילדים או חדר אחר בבית והסוף טראגי למדי. סורגים לחלונות בהחלט מהווים פתרון מושלם.