עד לפני מספר שנים, כל מי שחשב על סורגים ראה בעיני רוחו מן רשת מאסיבית של מוטות ברזל מאוד עבים המכסים על חלונות הבית. מדובר היה בהגנה מקסימאלית מפני גנבים, אולם האפקט היה בגדר הסביר. כיום אנו מדברים על סורגים בכמה רמות מעל ואפילו מעבר לכך. איכות הסורגים שאנו יכולים להתקין בבית עולים על איכות החומר והעבודה של התקופה הקודמת ולו משום שהחיבור המשמעותי ביותר בתחום הוא בין אסתטיקה ובין פרקטיקה.

הרי הסיבה העיקרית להתקנת סורגים בבית היא תחושת הביטחון. אנחנו רוצים להרגיש בבית שלנו, בין אם אנחנו נמצאים בו בזמן נתון ובין אם אנחנו יוצאים ממנו לפרק זמן כלשהו. גם חיי המשפחה וחיי שאר דיירי הבית וגם החפצים השונים מאוד חשובים לנו והתקנת הסורגים היא ללא ספק אחד הפתרונות הטובים ביותר. מאחר והצורך הזה קיים באופן מהותי ומשמעותי בקרב קהל יעד נרחב, לא מן הנמנע להעניק את הפתרון בצורה האסתטית והבטיחותית ביותר. לסורגים כיום יש את היופי הייחודי שלהם ואפשר בהחלט להתאים לכל לקוח ולכל בית את הסורג המתאים לו ביותר. יש לציין כי סורגים אינם מתאימים אך ורק לחלונות הבית, אלא גם לפתחים גדולים יותר כמו יציאה למרפסות, לגינות וכיוצא בזה. סורגים בפרט ופרזול באופן כללי, מהווים היום את אחד מדרכי העיצוב המעניינים ביותר ולו משום שהיכולת לעבוד עם מתכת וליצור ממנה את התוצר הסופי, הוא הסורגים ואחרים, זה מה שמבדיל בין חברה מקצועית שיודעת לספק את הסחורה ובין האחרות.

סורגים לבית, כאמור, מגיעים בצורות שונות, בגדלים שונים ובטכניקות שונות. יש מי שיעדיפו את הסורגים שלהם סטאטיים ומקובעים באופן תמידי ויש מי שיעדיפו את הסורגים שלהם דווקא מודולאריים ובעלי יכולת לנוע – להיפתח ולהיסגר באופן עצמאי בהתאם לצרכי הלקוח. החשוב הוא שיש את האפשרות לענות על הצרכים האישיים של כל בית באופן מדויק. איכות החומר, השימוש בצבעים מתאימים וכמובן החיבור המקצועי של הסורגים בעוגנים לקירות, זה מה שמביא את הסורגים היום לרמה הגבוהה ביותר שניתן לקבל בהזמנה.